Mlade balerine baletnog odjela Umjetničke škole Miroslav Magdalenić Čakovec Stjepana Posavec, Lucija Čih i Lena Kliček u pratnji baletnih pedagoginja Ivane Brez Murk i Mateje Božić, proteklog su vikenda sudjelovale na 18.tom Požeškom Plesokazu, Međunarodnom plesnom festivalu koji već godinama okuplja plesače različitih plesnih disciplina, u organizaciji Ilijane Lončar.

Kroz tri dana održavanja, od 1.-3. ožujka 2019., Plesokaz je okupio više od 500 plesača u 49 plesnih grupa, studija i škola, a prva je večer Plesokaza, po prvi puta, bila rezervirana za predstavljanje raznih umjetničkih škola i akademije. Tako su na pozornici uz učenice Umjetničke škole Miroslav Magdalenić Čakovec, svoj rad predstavile i škole poput Osnovne škole za klasični balet iz Zagreba, Osnovne plesne škole za klasični balet i suvremeni ples pri OŠ Vežica iz Rijeke, Škola suvremenog plesa Ane Maletić iz Zagreba, Umjetničke plesne škole Silvije Hercigonje iz Zagreba, Umjetničke škole iz Belog Manastira i mnoge druge.

Osim nastupa na prvoj večeri Plesokaza, učenice Umjetničke škole Miroslav Magdalenić, sudjelovale su i na radionicama suvremenog plesa pod vodstvom poznatih imena u svijetu suvremenog plesa - Aleksandre Mišić i Larise Lipovac Navojec. Ovo je prvo gostovanje Čakovečke baletne škole na Požeškom Plesokazu, no divna atmosfera i izvanredna organizacija, te kvaliteta izvođača, definitivno su razlog za ponovni dolazak i narednih godina.

Ispis E-mail

UMJETNIČKA ŠKOLA
MIROSLAV MAGDALENIĆ ČAKOVEC

Vladimira Nazora 14 | HR-40000 ČAKOVEC
T. +385 (0)40 390 801
F. +385 (0)40 390 802
E. ured@os-umjetnicka-ck.skole.hr
Ravnateljica: Senka Bašek-Šamec
Ravnateljica: Senka Bašek-Šamec
Tajništvo: Andrijana Dragičević
Računovodstvo: Andrea Padarić
E. tajnistvo@os-umjetnicka-ck.skole.hr
ŽRN. 234009-1116012864 PBZ
IBAN: HR76 2340 0091 1160 1286 4
OIB. 76282171892
MB. 01176323

Prijavite se na listu 'Novosti' ...

Nakon prijave, sve objave iz rubrike 'Novosti'. primat ćete i Vi putem elektroničke pošte.

Ova web stranica koristi kolačiće (eng. cookies) radi pružanja boljeg korisničkog iskustva i funkcionalnosti. Više informacija o tome možete pronaći u našoj Politici o zaštiti privatnosti.
Ukoliko se slažete sa spremanjem kolačića na vaše računalo odaberite SLAŽEM SE.
Više informacija... SLAŽEM SE!