UMJETNIČKA ŠKOLA MIROSLAV MAGDALENIĆ ČAKOVEC

Glazbeno obrazovanje u Međimurju i Čakovcu ima drugu tradiciju, pravno-formalni početak nastaje 08. siječnja 1946. kada tadašnje Ministarstvo prosvjete odobrava otavaranje muzičke škole u Čakovcu. Prvi ravnatelj škole bio je poznati pedagog, skladatelj, dirigent i profesor Miroslav Magdalenić, po kojem je uz obilježavanje šezdesete obljetnice početka rada škole u studenom 2006. škola dobila ime.

Od 1960. škola djeluje kao niže odjeljenje Muzičke škole Varaždin.

Slijedeću statusnu promjenu škola doživljava 1972., kada rješenjem Skupštine općine Čakovec počinje s radom Osnovna muzička škola Čakovec pod okriljem Radničkog sveučilišta.

Konačno, 27. rujna 1995. Skupština Međimurske županije donosi Odluku o izdvajanju Osnovne glazbene škole Čakovec, te njezinom osamostaljenju i preimenovanju u Osnovnu umjetničku školu Čakovec. Ujedno je škola preseljena na novu lokaciju u ulici V. Nazora 14.

Škola se sastoji od tri osnovna dijela i to:

1. Osnovna glazbena škola
  2. Osnovna baletna škola
  3. Tečaj synthesizera

Školu godišnje u sva tri dijela pohađa oko 380 učenika, kojima umijeće glazbe i plesa prenosi 27 učitelja. Učenici škole, uz sudjelovanje na priredbama i produkcijama škole, sudjeluju u životu grada i županije, oplemenjujući nastupom svečanosti i manifestacije, a također sudjeluju na natjecanjima. Nakon završetka školovanja, oni najnadareniji često nastavljaju školovanje na srednjoj školi i kasnije na akademiji, te im tako glazba postaje životni poziv.

Škola radi po programu Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta, a za nju također važi kalendar rada kao za sve osnovne škole, kojeg donosi ministar uoči početka nove školske godine.

Uprava škole:

IBAN: HR76 2340 0091 1160 1286 4
OIB. 76282171892
MB. 01176323

Prijavite se na listu 'Novosti' ...

Nakon prijave, sve objave iz rubrike 'Novosti'. primat ćete i Vi putem elektroničke pošte.

Više informacija... SLAŽEM SE!